۶ نکته برای افزایش بهره وری در کار

6 نکته برای افزایش بهره وری در کار

چطور هر فردی بهره‌وری و یا عدم بهره‌وری خود را  می‎تواند تشخیص دهد؟ برای پاسخ به این سوال با این جمله شما را راهنمایی می‎کنیم که بهره‌ور بودن یک فرد به این معنی نیست که قادر به انجام همه کارها باشد، هر چند اگر بتواند چنین باشد که بسیار عالی خواهد بود . مدیرعامل و مؤسس شرکت  BeOne، درباره  بهره‌وری و معنای آن می‌گوید: «شما هیچ وقت قادر نخواهید بود که همه کارها را انجام دهید. بهره‌وری به مفهوم انجام همه کارها نیست، بلکه به معنای گزینش کارهای با اولویت بیشتر و انجام آنهاست.» این مدیرعامل همچنین برای نیل به این هدف و افزایش بهره‌وری شخصی و تیمی ۶توصیه سودمند ارائه می‌کند:

۱) اول صبح مهم‌ترین کار خود را انجام دهید تا در ادامه روز کارهای جزئی‌تر را انجام دهید اما اگر برعکس عمل کنید آنگاه ممکن است اول صبح کارهای جزئی مانند چک کردن ایمیل را انجام دهید و کار مهم‌تان را تحت تاثیر قرار داده و نتوانید تا پایان روز آن را انجام دهید.

۲) اولویت‌ها باید برای شما مشخص باشد و تمرکز کاملی بر آنها داشته باشید . انجام هر کاری برای شما ممکن است، اما نیاز به انجام هر کاری نیست.

۳) هر روز صبح برنامه آن روز را مشخص کنید و به اهداف خود پایبند باشید .

۴) برای افزایش تمرکز برنامه روزانه خود را مکتوب کنید؛ ابزارهای فناورانه موجب حواس‌پرتی ما می‎شوند. برنامه روزانه خود را در یک دفترچه یادداشت کنید. استفاده از یک قلم و کاغذ حواس‌پرتی شما را به حداقل می‎رساند.

۵) دقیقا مانند ورزش کردن، برای انجام کارها نیز صبح اول وقت بهترین زمان است و نتایج بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد. جالب است بدانید که انگیزه نیز همچون ماهیچه است و با نزدیک شدن به پایان روز توانش تحلیل می‌رود.

۶) حتما کاری که شروع کرده‌اید را به اتمام رسانده و سپس کار دیگری را آغاز كنید . باید بدانید که انسان ها قادر به انجام چند کار به صورت همزمان نیستند. پس بهتر است کاری را به پایان برسانید و سپس سراغ کار دیگری بروید. اگر کاری نصفه رها کنید، آنگاه از این شاخه به آن شاخه خواهید پرید و در آخر پیشرفت آنچنانی نخواهید داشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!