معرفی کتاب

نوپای ناب

نویسنده این کتاب Eric Ries است. او در کتاب خود یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل است، یعنی‌ همان کسب‌وکار استارتاپی، ارائه می‌دهد. دو مفهوم کلیدی در  افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن هستند. او بر این باور است که یک کارآفرین براساس روش مطرح‏شده در این کتاب می‌تواند یک کسب‌وکار موفق راه اندازد. در ا‌ین کتاب، روش‌های تولید و مدیریت یک کسب‌وکار به‌‌صورت گام‌به‌گام و همراه با مثال‌هایی از شرکت‌های بزرگ ارائه شده است.

«نوپای ناب»، پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی بوده. اصلی‌ترین دلیل مطرح شدن گسترده این کتاب، کاربردی بودن آن است. حتی اگر شما در محیط ‌ استارتاپی نیستید اما می‌خواهید از ایده‌های مشابه استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

«نوپای ناب» با ترجمه محمدجواد احمدپور و سیدعلی فاطمی، در انتشارات ستکا منتشر شده است. 

سرسختی در زمین پول‏ آفرینی

این کتاب تحت عنوان Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook توسط Tony Robbins منتشر شده است. Robbins در کتاب خود، یک روند گام‌به‌گام برای تبدیل امور مالی و دست‏یابی سریع به اهداف پولی ارائه می‌دهد. اگر برای سرمایه‏گذاری در ‌کسب‌وکار خود صرفه‌جویی ‌کرده‌اید، این کتاب را بخوانید و با توصیه‏های عملی Robbins راه خود را به سمت آزادی مالی تسریع کنید.
خواندن این کتاب برای هر کارآفرین مشتاقی که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد مدیریت جنبه‌های مالی زندگی‌خود (هم شخصی و هم حرفه‌ای) است یا حتی یک فرد کارآزموده که آرزوی ادامه افزایش مهارت‌هایش را در ذهن می‌پروراند، می‌تواند مفید باشد.
کتاب «سرسختی در زمین پول‏آفرینی» توسط سیما فرجی به فارسی برگردانده شده و در انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.

هفت عادت مردمان مؤثر

این کتاب حاصل گردآوری مطالب سمیناری ‌است که Stephen R. Covey در سال ۱۹۹۲ در مورد هفت عادت مردمان مؤثر، برای مدیران و مؤسسان ‌شرکت‌های بزرگ آمریکا برگزار کرد. Covey در کتاب پرفروش خود، یک قاعده و اصل کلّی برای حل مشکلات شخصی و حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد. این کتاب، قوانین حاکم را به شما معرفی می‌کند تا در مسیر بهتر حرکت کنید و ضمناً به شما شیوه آغاز حرکت و روش پیمودن ادامه مسیر را هم خواهد گفت. هر کارآفرین به کمک این کتاب یاد خواهد گرفت که چگونه با تغییرات سازگار شود، از فرصت‏هایی که برایش ایجاد می‌شود، استفاده کند و تمام این کارها را با یکپارچگی انجام دهد. مخاطبان این کتاب، تنها مدیران نیستند و در آن هفت عادت معرفی شده که افراد با ایجاد این عادات در خود، در درازمدت می‌آموزند که چگونه مؤثر واقع شوند.
«هفت عادت مردمان مؤثر» با ترجمه گیتی خوشدل، در نشر پیکان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!